Lektorský sbor Unie jógy

Mgr. Jitka Balášová

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Psychologie; Jógová terapie; Jóga se zřetelem k individuálním potřebám; Šatkarmy. Jógou se zabývá od roku 2004 a vyučuje od roku 2007.

MUDr. Jana Baliharová

Je učitelkou jógy II. třídy, ČAJ, akred. FTVS UK. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Anatomie; Fyziologie; První pomoc. Jógou se zabývá od roku 2009 a vyučuje od roku 2017.

Bc. Petr Blaha, DiS.

Je učitelem jógy III. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Jóga se zřetelem k individuálním potřebám; Pránájáma; Pratjáhára (mantrajóga). Jógou se zabývá od roku 2011 a vyučuje od roku 2012.

Mgr. Petra Geňo

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Pedagogika a didaktika cvičebního procesu (pro kurzy III. třídy). Jógou se zabývá od roku 2009 a vyučuje od roku 2014.

Jiří Hájek

Je učitelem jógy I. třídy, ACI ČASPV a UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Hygiena jógy, výživa a životospráva (ájurvéda); Cesty jógy; Jógové sestavy s rozborem; Relaxace; Samjamajóga; Šatkarmy; Bandhy a mudry. Jógou se zabývá od roku 1967 a vyučuje od roku 1975.

Marie Hošková

Je učitelkou jógy II. třídy a standardní kvalifikace, UJ; Mezinárodní certifikát učitelka Iyengarovy jógy I. a II. úrovně. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Jógové názvosloví a grafický záznam; Etické aspekty jógy; Ásany; Jógové sestavy; Pránájáma; Pratjáhára; Samjamajóga; Šatkarmy. Jógou se zabývá od roku 1975 a vyučuje od roku 1978.

Alice Jankovcová

Je učitelkou jógy II. třídy a jógové terapie, Český svaz jógy, o.s., Praha; Instruktorka jógy I.,II.,III. stupně SAJ Bratislava. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Jógové sestavy; Ásany - přípravné techniky; Relaxace; Pránájáma; Pratjáhára a mantrajóga; Samjamajóga; Šatkarmy. Jógou se zabývá od roku 2010 a vyučuje od roku 2012.

Ing. Richard Lipka, Ph.D.

Je učitelem jógy II. třídy, UJ; Akreditovaný certifikát České asociace Iyengarovy jógy. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Úvod do filozofie a historie jógy, sanskrt; Cesty jógy; Etické aspekty jógy; Ásany; Jógové sestavy. Jógou se zabývá od roku 1998 a vyučuje od roku 2002.

MUDr. Petra Luftová

Je učitelkou jógy II. třídy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Psychologie; Jóga se zřetelem k individuálním potřebám - gravidjóga; Ásany; Relaxace. Jógou se zabývá od roku 1997 a vyučuje od roku 2002.

MUDr. Šárka Majdová

Je instruktorkou jógy, Power Yoga Akademie a FISAF CZ; Jógové terapie. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Anatomie; Fyziologie; První pomoc; Hygiena jógy, životospráva a výživa (základy ájurvédy); Ásany; Jógové sestavy. Jógou se zabývá od roku 1990 a vyučuje od roku 2006.

Ing. Miloslava Sávitrí Mrnuštíková

Je učitelkou jógy I. třídy, UJ; International Centre for Yoga Education and Research, sv. Gítánanda. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Úvod do filozofie a historie jógy, sanskrt; Cesty jógy; Jógové názvosloví a grafický záznam; Jógové pojetí těla a jógová anatomie; Ásana - teorie  ásany; Jógové sestavy; Pránájáma; Pratjáhára; Samjamajóga. Jógou se zabývá od roku 1979 a vyučuje od roku 1983.

MVDr. Zlatuše Novotná

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ; Prana Flow Vinyasa®, Shiva Rea, USA. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Anatomie a fyziologie; Hygiena sportu/jógy, životospráva a výživa (ájurvéda); Jóga se zřetelem k individuálním potřebám (senioři, zdravá záda); Etické aspekty jógy, Ásany včetně anatomie; Jógové sestavy. Jógou se zabývá od roku 2004 a vyučuje od roku 2017.

Hana Picková

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Jógové sestavy (ukázky jógových sestav s rozborem, srovnání směrů a jógových přístupů). Jógou se zabývá od roku 1994 a vyučuje od roku 2004.

Eva Pohlodková

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Pedagogika a didaktika; Jóga se zřetelem k individuálním potřebám (jóga pro dětský věk – dechová cvičení, psychomotorika, metodika dětské jógy). Jógou se zabývá od roku 1990 a vyučuje od roku 1994.

Milan Procházka

Je učitelem jógy I. třídy, FTVS UK. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Hygiena sportu/jógy, životospráva a výživa; Ásany a přípravná cvičení; Šatkarmy. Jógou se zabývá od roku 1980 a vyučuje od roku 1990.

JUDr. Václav Rubáš

Je učitelem jógy I. třídy, FTVS UK. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Právo a sport. Jógou se zabývá od roku 1967 a vyučuje od roku 1989.

Mgr. Dagmar Rubášová

Je učitelkou jógy I. třídy, FTVS UK. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Praxe a vedení lekcí jógy; Pedagogika a didaktika; Jóga se zřetelem k individuálním potřebám (Jóga a psychomotorika pro děti mladšího školního věku). Jógou se zabývá od roku 1978 a vyučuje od roku 1981.

Ing. Petr Straka

Je učitelem jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Ásany; Jógové sestavy; Relaxace. Jógou se zabývá od roku 1994 a vyučuje od roku 2014.

Mgr. Tereza Straková

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Ásany; Jógové sestavy; Relaxace. Jógou se zabývá od roku 2005 a vyučuje od roku 2011.

Mgr. Ing. Hana Zíková

Je učitelkou jógy II. třídy, UJ. Okruhy pro výuku kurzů jsou: Pedagogika; Hygiena sportu/jógy, životospráva a výživa; Jógové pojetí těla a jógová anatomie; Cesty jógy; Etické aspekty jógy; Rozbor gun. Jógou se zabývá od roku 1997 a vyučuje od roku 2003.

 

© Copyright Unie jógy, z.s.